Biżuteria ze skóry naturalnej to gwarancja najwyższej jakości i wyjątkowego designu. Skórzane bransoletki oraz inne elementy ze wspomnianego materiału cieszą się sporym powodzeniem, w szczególności wśród panów.

Aby taka biżuteria doskonale prezentowała się przez długi czas, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Co warto wiedzieć na ten temat? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Skórzana bransoletka – jak o nią dbać?

  • Ochrona przed wodą i wilgocią – w przypadku skórzanej biżuterii unikać należy wody i wilgoci. Bransoletek oraz innych skórzanych elementów biżuteryjnych nie powinno się moczyć w wodzie. Biżuterię zdejmujemy na czas kąpieli, mycia naczyń czy pływania w basenie.
  • Unikanie źródeł ciepła – co jeśli z jakiś powodów bransoletka będzie mokra? Przez przypadek polejmy ją wodą lub złapie nas ulewa? Pozwólmy jej na spokojnie wyschnąć, nie umieszczamy jej w pobliżu źródeł ciepła, na przykład przy grzejniku czy w miejscu narażonym na nadmierne działanie promieni słonecznych – takie działanie poskutkuje przesuszeniem skóry, a w konsekwencji pęknięciami.
  • Ochrona przed środkami chemicznymi – kolejna kwestia, o której należy pamiętać to unikanie środków chemicznych. Zdejmujmy bransoletkę na czas sprzątania w domu, prania i innych tego typu czynności.
  • Ochrona przed potem – wrogiem biżuterii skórzanej jest także pot. Jeśli mamy problem z nadmiernym poceniem się, róbmy sobie co kilka dni przerwę w noszeniu biżuterii. Dzięki temu skórzana bransoleta, naszyjnik bądź inny element biżuteryjny wyschnie.
  • Unikanie kontaktu z kremami i innymi kosmetykami – na czas aplikacji na skórę kremu, perfum i innych kosmetyków zdejmujemy bransoletkę

Przechowywanie biżuterii skórzanej

Pielęgnacja biżuterii wykonanej ze skóry, srebra i innych metali szlachetnych, kamieni naturalnych to także odpowiednie przechowywanie. Warto zaopatrzyć się specjalną szkatułkę, pudełeczko czy woreczki. Dzięki temu unikniemy zniekształceń i uszkodzeń biżuterii, zapewnimy też ochronę przed kurzem i zabrudzeniami. Bransoletki i naszyjniki ze skóry najlepiej przechowywać z dala od ozdób z ostrymi elementami.

Podsumowanie

Skóra to naturalny, piękny materiał, który wymaga odpowiedniego przechowywania, zachowania ostrożności przy czyszczeniu oraz przestrzegania kilku innych zasad. Prawidłowa pielęgnacja sprawi, że biżuterią ze wspomnianego materiału będziemy cieszyć się przez długi czas.