O MONEGO

MonEgo to marka biżuterii i akcesoriów stworzona z myślą o Tobie.

O MONEGO

MonEgo to marka biżuterii i akcesoriów stworzona z myślą o Tobie.

Historia o spełnianiu marzeń i życiu z pasji

Markę MonEgo zaczęłam tworzyć w marcu 2013 roku.

Historia o spełnianiu marzeń i życiu z pasji okazała się realna. Po wielu latach pracy etatowej postanowiłam zaryzykować i postawiłam wszystko na jedną kartę. „Teraz albo nigdy”.

Żelazna konsekwencja, pokora, nieustająca nauka, ciężka praca i ogromne zamiłowanie do perfekcji wykonania i wysokiej jakości zaczęły przynosić pożądane efekty. Samej sztuki rękodzieła uczyłam się od najlepszych. Praca ze skórą naturalną – co jest o biegun czymś innym, niż zakup gotowego rzemienia – okazała się dużym wyzwaniem. Chciałam to robić, jak najlepiej tylko można, dlatego wiedzę i doświadczenie czerpałam od najlepszych – mistrzów kaletnictwa i rymarstwa. Godziny spędzone w ich pracowniach, długie rozmowy o fachu, setki pięknych historii, niezapomnianych wręcz chwil dzielonych z ludźmi ciężkiej pracy i prawdziwego rękodzieła. Nie zapomnę historii Pana Rymarza o wykonywaniu siodeł dla brytyjskiej rodziny królewskiej i wielu, wielu innych… Poezja dla uszu! I ta pasja, z którą o tym opowiadają… Piękne! I im należą się ogromne podziękowania. Za to, że zechcieli podzielić się ze mną swoją mądrością i bezcenną wiedzą. Mówili – „zawody rękodzielnicze, to zawody umierające. Jestem szczęśliwy, że chcesz dziewczyno się tym zajmować i chętnie Ci pomogę”. Brzmi nazbyt serdecznie? Nie, to są tacy właśnie cudowni ludzie.

To był czas nauki i wymagał ode mnie dużo pokory, cierpliwości i wytrzymałości. Ale, w głębi duszy, wiedziałam, czego chcę. Wiedziałam, do czego dążę. Chciałam stworzyć markę, która wypracuje swój styl. A to nie mogło się stać z dnia na dzień. Nie wszystkie pomysły były trafione, nie każdy krok był słuszny. Ale dziś wiem, że każde z tych potknięć doprowadziło mnie do miejsca, w którym jestem dziś.

 

Inspiracją jest sport

Tworzę biżuterię i różnego typu akcesoria dla miłośników żeglarstwa, sportów wodnych, surfingu, wspinaczki i innych dziedzin.

Mój styl, styl MonEgo jest skrystalizowany. Surowe materiały – liny żeglarskie, alpinistyczne, spadochronowe, stalowe elementy do żeglarstwa, stal szlachetna i wreszcie najwyższej klasy włoska skóra naturalna – to wszystko cechy charakterystyczne MonEgo. Do obróbki skóry przywiązuję najwyższą wagę. Przy każdym produkcie znajdziecie Państwo dokładny opis sposobu wykonania oraz użytych materiałów.

Projektuję charakterstyczną biżuterię. To jest biżuteria MonEgo. Moja. Osobista i ważna dla mnie. Okazała się też ważna dla innych, co jest dla mnie największym sukcesem i radością. Wybieracie ją Wy, wybierają ją Klienci poza granicami Polski. Dziękuję za to i za każde słowo wsparcia, bo to paliwo dla moich wiecznie niespokojnych rąk i głowy :) Zostańcie ze mną, dopingujcie dalej, a, obiecuję, dołożę wszelkich starań, żeby Was nie zawieść.

Serdeczności i słoneczności na co dzień,

 

 

Kasia Stankiewicz

Właścicielka i projektantka MonEgo