Ręcznie robione bransoletki

Bransoletki są jednym z najbardziej lubianych, a jednocześnie uniwersalnych elementów biżuterii. Kiedyś dedykowane przede wszystkim kobietom, dzisiaj coraz częściej wybierane są również przez oryginalnych, pewnych siebie mężczyzn, którzy pragną zaakcentować swój indywidualizm i styl.

Właściwie dobrana bransoletka na rękę nie tylko pełni funkcję ozdobną, lecz także nadaje każdej stylizacji unikalnego charakteru. Na rynku można znaleźć bardzo dużo modeli różniących się materiałem wykonania i wyglądem, które podkreślą nadgarstek. W poniższym artykułem podpowiadamy, jak nosić bransoletki.

Jakie funkcje pełni bransoletka?

Niektórzy błędnie uważają, że rola bransoletek w życiu człowieka ogranicza się jedynie do funkcji dekoracyjnej. Tymczasem biżuteria może stanowić element:

  • symboliczny,
  • pamiątkowy,
  • informacyjny,
  • użytkowy.

Na której ręce nosić bransoletkę?

Wiele osób zastanawia się, czy obowiązują jakieś zasady dotyczące noszenia bransoletek na konkretnej ręce i w określonej ilości, ponieważ jeszcze kilkadziesiąt lat temu przyjmowało się, że mężczyźni zakładali zegarki na lewej dłoni, a kobiety biżuterię na prawej. Obecnie nie istnieją jednak żadne odgórnie ustalone wytyczne, które regulowałaby tę kwestię.

Bransoletkę można zakładać na dowolną rękę w zależności od indywidualnych upodobań. Warto jednak wziąć pod uwagę własną wygodę i wyczucie. Osoby praworęczne często noszą biżuterię na lewym nadgarstku, ponieważ mniej przeszkadza podczas wykonywania codziennych czynności np. pisania. W przypadku osób leworęcznych sytuacja wygląda odwrotnie.

Jak nosić kilka bransoletek na jednej ręce?

Osoby, które bardzo lubią biżuterię, mogą się pokusić o założeniu kilku bransoletek na jednej ręce. Warto jednak wtedy zestawić ze sobą neutralne kolory z kontrastowymi akcentami, które stworzą oryginalną kompozycję. Równie dobrym pomysłem jest połączenie różnych materiałów, np. eleganckiego skórzanego wzoru z delikatnym plecionym modelem.

Czy można nosić bransoletki na obu rękach?

Bransoletki można nosić nie tylko na wybranej ręce, lecz także na obu. Osoby, które chcą danego dnia założyć więcej biżuterii, nie muszą obciążać jednego nadgarstka.

W przypadku, gdy decydujemy się również na zegarek, bransoletki mogą ozdobić drugą dłoń bądź stać się dopełnieniem unikalnego zestawienia. W takiej sytuacji warto zestawić ze sobą produkty zbliżone kolorystycznie lub utrzymane w podobnej stylistyce po to, by wspólnie tworzyły spójną całość.

Jak dobrać bransoletkę do stylizacji?

Proste, delikatne bransoletki są doskonałym dopełnieniem minimalistycznego stroju. Do pracy czy szkoły warto wybrać stonowane modele, które podkreślą formalny ubiór. Klasycznym, a jednocześnie eleganckim dodatkiem biżuteryjnym będą modele wykonane ze skóry, z błyszczącym zapięciem i oryginalną zawieszką.

Na romantyczny wieczór z ukochanym sprawdzą się równie szykowane bransoletki, jednak z odrobiną blasku czy z ciekawym motywem. Codzienne stylizacje uzupełnią kolorowe bądź sportowe produkty, które wyróżniają się trwałością i wytrzymałością.

Gdzie kupić bransoletkę męską?

Oczywiście, że na MonEgo! W naszym sklepie znajdziesz ogromną ilość bransoletek męskich i damskich w wielu rodzajach. Wybierz tę, która pasuje do Ciebie najlepiej. Spośród jakich kategorii możesz wybierać?

  • Bransoletki z liny
  • Bransoletki plecione
  • Bransoletki skórzane potrójne
  • Bransoletki z liny z szeklą
  • Potrójne bransoletki z szeklą

Duży wybór? To dopiero początek! Przekonaj się sam!

MonEgo - polskie ręcznie robione bransoletki

Podsumowanie

Przy wyborze ręki, na której będzie się nosiło bransoletkę, kluczową rolę odgrywają nie tylko względy estetyczne, lecz przede wszystkim praktyczne związane z własnym poczuciem komfortu. Nie istnieją żadne zasady, które regulowałyby tę kwestię, zatem nie trzeba się ograniczać do noszenia jednej bransoletki bądź rezygnować z zakładania zegarka. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i stylu.