W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat męskie bransoletki wielokrotnie zmieniały swoją formę. Pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku panowie chętnie sięgali po biżuterię z naturalnych muszli, drewnianych koralików czy ze sznurka. Równie popularne wśród młodych ludzi były silikonowe opaski na nadgarstek bądź chusty.

Starannie dobrana biżuteria podkreśli oryginalny charakter każdej stylizacji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na uzupełnienie ubioru wyjątkowymi wzorami, które zdobią dłoń. Pozostaje tylko jedno pytanie – na której ręce nosić bransoletkę?

Czym kierować się przy wyborze męskiej bransoletki?

Mężczyźni, którzy zastanawiają się, w jaki sposób wybrać odpowiednią bransoletkę, powinni kierować się kilkoma zasadami. Są to:

  • styl
  • dopasowanie

Czynnikiem, który ma duży wpływ na zakup określonej biżuterii, jest styl. Należy zatem wybrać model, który będzie dobrze wyglądać, jednocześnie pasował do ubrań, charakteru czy pasji. Bransoletki pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, mogą mieć także znaczenie symboliczne.

Noszona biżuteria powinna być również dopasowana do konkretnego nadgarstka. Oznacza to, że między bransoletką a ręką musi być trochę przestrzeni. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie przesuwała się zbyt swobodnie w górę lub w dół.

Nie każdy model będzie pasować do wszystkich okazji. Wybierając się na wystawne przyjęcie, należy zdecydować się na eleganckie wzory. Do codziennych stylizacji można jednak zakładać dowolną bransoletkę – skórzaną, plecioną czy z linki.

Jakie bransoletki męskie można wybrać?

Obecnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo różnorodnych bransoletek, które wyróżniają się designem oraz materiałem. Decydując się na zakup biżuterii, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jej jakość. Dzięki temu zakupiony produkt będzie służyć przez lata, nie zmieniając swojego pierwotnego wyglądu.

Pewni siebie, aktywni, lubiący sport i minimalizm panowie mogą się zdecydować na:

  • bransoletki z liny z szeklą,
  • bransoletki z linki spadochronowej z kauszą żeglarską,
  • skórzane bransoletki z zapięciem magnetycznym,
  • bransoletki plecione z woskowanych, wytrzymałych nici,
  • bransoletki z kotwicą.

Na której ręce nosić męską bransoletkę?

Bardzo często dobierając dodatki do danej stylizacji, przestrzega się konkretnych reguł. Dzięki temu akcesoria wyglądają dobrze. W przypadku bransoletek męskich nie istnieje żadna zasada, która stwierdzałaby jasno, na której ręce należy je nosić. Decydując się na założenie biżuterii, powinno się kierować przede wszystkim własną wygodą.

Panujące trendy zmieniają się nieustannie. Nic więc dziwnego, że akcesoria, które jeszcze do niedawna noszono w określony sposób, dzisiaj zakładane są inaczej, w oparciu o własne poczucie estetyki i komfort. To samo tyczy się męskich bransoletek, które można ze sobą zestawiać, rozdzielać z zegarkiem bądź z nim łączyć.