Marynistyczne bransoletki

Na dodatki z motywem marynarskim decydują się żeglarze, marynarze, osoby kochające żeglugę, jak również te, które w żaden sposób nie są związane z wielką, morską przygodą. Jakie motywy marynarskie wykorzystywane są podczas tworzenia biżuterii? Jakie bransoletki z symbolami nawiązującym do żeglugi w szczególności godne są uwagi? Zachęcamy do lektury!

Jakie motyw marynarskie wyróżniamy?

Kotwica

Kotwica chyba każdemu kojarzy się bezkresem oceanów, rejsem statkiem. Wspomniany element służy do unieruchomienia jednostki pływackiej na wodzie, często też wykorzystywany jest podczas hamowania i wykonywania manewrów. Motywu kotwicy nie mogło więc zabraknąć w biżuterii.

Szekla żeglarska

Szekla to wykonana z metalu klamra w kształcie litery U. Szekle służą do łącznia liny z żaglem oraz innych części osprzętu żeglarskiego, na przykład końcówek lin i łańcuchów. Wyróżniamy między innymi szekle z przetyczką, szekle długie czy w kształcie omegi.

Kausza

W przypadku lin często mamy do czynienia ze znacznymi naprężeniami, na linę oddziałuje również siła tarcia. W wyniku działania wspomnianych wyżej czynników może dojść do uszkodzenia liny. Kausze to specjalne łączniki, które umożliwiają minimalizację takiego ryzyka.

Linki żeglarskie

Jak żeglarstwo to oczywiście linki żeglarskie i różnego typu węzły – bez tego nie objedzie się na łodzi.

Bransoletki z motywem marynarskim – jakie wybrać?

Z myślą o wszystkich Panach zainteresowanych motywem marynarskim przygotowaliśmy kilka propozycji ręcznie wykonanych bransoletek.

  • Brązowa bransoletka z kotwicą Anche 7 ‒ bransoletka wykonana z naturalnej skóry, z kotwicą ze stali szlachetnej.
  • Bransoletka żeglarska z kotwicą Ż1 ‒ bransoletka z linki paracord, z zawieszką w kształcie kotwicy. Taki dodatek będzie doskonałym uzupełnieniem stylizacji w różnym stylu.

Bransoletki żeglarskie – inne propozycje?

  • Bransoleta dla mężczyzny z kauszą żeglarską Ch13 ‒ gustowna bransoletka wykonana z włoskiej bydlęcej skóry naturalnej, garbowanej i barwionej roślinne oraz z linki żeglarskiej.
  • Żółta bransoletka żeglarska BTW Sun&Grass – bransoletka z naturalnej skóry i linki żeglarskiej.
  • Granatowa bransoletka ze skóry C3 Ż1 ‒ model wykonany z naturalnej skóry, ze stalową szeklą. Szekla od razu przynosi na myśl dalekie rejsy statkiem.

Gdzie kupić bransoletkę męską?

Oczywiście, że na MonEgo! W naszym sklepie znajdziesz ogromną ilość bransoletek męskich i damskich w wielu rodzajach. Wybierz tę, która pasuje do Ciebie najlepiej. Spośród jakich kategorii możesz wybierać?

  • Bransoletki z liny
  • Bransoletki plecione
  • Bransoletki skórzane potrójne
  • Bransoletki z liny z szeklą
  • Potrójne bransoletki z szeklą

Duży wybór? To dopiero początek! Przekonaj się sam!

MonEgo - polskie ręcznie robione bransoletki

Podsumowanie

Wśród motywów marynarskich, które pojawiają się przy bransoletkach i innych elementach biżuteryjnych wymienić możemy kausze, szekle, linki oraz oczywiście kotwice. Bransoletki z takimi motywami są nie tylko wyjątkową ozdobą, ale też symbolem miłości do żeglugi, pasji do sportów wodnych.